• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 13 °C

Bakan Işık, TÜBİTAK'ın süper füzesini anlattı

Bakan Işık, TÜBİTAK'ın süper füzesini anlattı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Şimdi TÜBİTAK öyle bir füze geliştirdi ki beton delen füze geliştirdi. Dünyada birkaç tane ülkede var, başka yerde yok" dedi.

Işık, Sepetçi Köyü'ndeki bölge kahvaltısında yaptığı konuşmada, AK Parti olarak iyi bir gelecek için projeler hazırladıklarını, önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. 3 Kasım 2002'de köklü bir iktidar değişikliğiyle başka bir döneme girildiğini ifade eden Işık, "3 Kasım 2002, Türkiye'nin ilerde tarihi yazıldığı zaman en önemli dönemeçlerinden biri olarak yazılacak" ifadesini kullandı. Aldıkları yetkiyle "iyi gelecek" için her türlü çalışmayı yaptıklarını dile getiren Işık, dönemlerinde okul ve hastanelerde yapılan yenilikleri anlattı.

Türkiye'nin artık "kimsenin 3 kuruşuna muhtaç bir ülke olmadığını" kaydeden Işık, "Biz onurlu bir milletiz; açlığa, yokluğa, çile çekmeye tahammül ederiz ama asla onur kırıcı muameleye tahammül edemeyiz. Bu milletin başını önüne eğdirmek, bu millete yapılacak en büyük hakarettir. Bunun bilinciyle hareket eden bir Başbakanımız var. Bu ülke ne zaman belini doğrultsa, ne zaman ayağa kalksa, yürümeye ve koşmaya başlasa illa birileri bu ülkenin başına çorap örmek için harekete geçti" diye konuştu.

"Yolsuzluk yapılsa her sene Türkiye büyür müydü?"

Bakan Işık, 1960'ta Başbakan Adnan Menderes'e atılan iftiralardan herhangi birisinin doğru çıkmadığını, o dönemde yapılanlar nedeniyle Türkiye'nin büyük zarar gördüğünü belirten Işık, şöyle konuştu: "Şimdi aynı şeyler tekrar ediliyor. Neymiş, 'Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesi büyük yolsuzluk içindeymiş'. Montaj kasetlerle Recep Tayyip Erdoğan'ın yolsuzluk yaptığına dair milleti ikna etmeye çalışıyorlar. Niye? Artık darbe yapamıyorlar, yapabilecekleri tek şey, 30 Mart'taki sandıkta milleti Tayyip Erdoğan'dan uzaklaştırmak, Tayyip Erdoğan'ın millet nezdindeki desteğini azaltmak. Bir konuşmamda 'Yolsuzluk kanser gibidir' demiştim. Sayın Bahçeli de demiş ki 'Yolsuzluk, kanserden de beterdir', doğru. AK Parti iktidarı, yolsuzluk yapan bir iktidar olsaydı, her sene Türkiye büyür müydü? Bu nasıl kanser ki vücudu güçlendiriyor. Eğer bu memlekette yolsuzluk olsa İstanbul'un altından Marmaray geçirilebilir miydi? Rahmetli Abdülmecit'in rüyasıydı. Allah'tan farkına varmadılar da çabuk bitirdik. Eğer farkına var saydılar, samimi söylüyorum onu da engellemeye çalışırdılar."

"TÜBİTAK, beton delen füze geliştirdi"

Türkiye'nin geçmişte bütün silahını dışarıdan aldığını anımsatan Fikri Işık, bugün artık yerli tüfeği termal kameralı ve gece görüşlü olarak yaptıklarını söyledi.

"Şimdi TÜBİTAK öyle bir füze geliştirdi ki beton delen füze geliştirdi. Dünyada birkaç tane ülkede var, başka yerde yok" diyen Işık, Türkiye'nin kendi tankını ürettiğini, Altay tankının yakında seri üretime geçeceğini kaydetti.

Işık, "içerideki taşeronlar kullanılarak Türkiye'nin istikrarsızlaştırılmak istendiğini" belirterek, Türkiye'de istikrarın yakalandığı dönemde ülkenin büyüdüğünü ve geliştiğini dile getirdi.
30 Mart yerel seçimlerinin sıradan bir seçim olmadığını dile getiren Işık, "Ülkemize sahip çıkmamız lazım. Asıl sahip çıkmamız gereken ülkemizin yavruları. Onlara sahip çıkacağız. Türkiye'de istikrarını bozmayalım, Türkiye'de siyasete ve demokrasiye yönelik darbe girişimlerine fırsat vermeyelim ki bir daha kimse bu yola tevessül etmesin. Mühür elinizde. 23 Mart'ta Sayın Başbakanımız Kocaeli'ye gelecek, büyük bir mitingde sizlere hitap edecek. Bazıları meydandaki büyük coşkuyu kavrayamadıkları için 'montaj' muhabbetine girdiler. İzmit'te öyle bir miting yapalım ki artık montaj kelimesi de yetersiz kalsın" dedi.
Bakan Işık, konuşmanın ardından köy fırınında ekmek pişirdi ve vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

http://www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim