• BIST 106.935
  • Altın 171,749
  • Dolar 4,0527
  • Euro 4,8911
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 23 °C

Ankara itfaiyesi yüksek donanım ile yapılandırılıyor

Ankara itfaiyesi yüksek donanım ile yapılandırılıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, dünya standartlarındaki teknik donanımı ve en üst düzeydeki görev bilinci ile sınır tanımayan hizmet anlayışını yeni inşa ettiği ve yeniden yapılandırdığı merkezleriyle zirveye taşıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, dünya standartlarındaki teknik donanımı ve en üst düzeydeki görev bilinci ile sınır tanımayan hizmet anlayışını yeni inşa ettiği ve yeniden yapılandırdığı merkezleriyle zirveye taşıyor.

Yangınla mücadele konusunda personelinin teorik bilgi ve pratik deneyimini teknoloji ve günün şartlarına uygun olarak sürekli geliştiren Ankara İtfaiyesi, bir yandan da kentin coğrafi yapısı ve gelişimini dikkate alarak yangınlara anında ve etkin müdahalede bulunacak yeni gruplar kurarak teşkilatlanma ağını genişletiyor. Gelişen Başkent'in ihtiyacı dikkate alınarak yeni inşa edilen Kuzey Ankara İtfaiye Merkezi, Kazan İtfaiye Merkezi, Dikmen İtfaiye Merkezi ve Sincan Osb İtfaiye Merkezi gerek mimari yapıları, gerekse işlevsellikleri ile dikkat çekiyor. Tüm teknik donanım ve teçhizatın bulunduğu 4 merkezin ortak özelliği, 24 saat görev yapan itfaiyecilere sağlıklı, konforlu bir ortamda etkin ve verimli çalışma imkanı sunması. İnsan unsurunu gözeten bir anlayışla inşa edilen merkezler, personelin sosyal faaliyetleri dahil her türlü ihtiyacını en iyi şekilde değerlendirebileceği imkanlara sahip.

Yeni inşa edilen 4 itfaiye merkezinde araçlarının bulunduğu garajlarda modern teknolojik özelliklere sahip radyant ısıtma sistemi kuruldu. İtfaiye araçlarının aşırı soğuktan olumsuz etkilenmesini engellemek ve her an göreve hazır durumda bulunmasını sağlamak için tesis edilen radyant ısıtma sistemi, itfaiyecilerin çalışma ortamına da konfor oluşturuyor. Doğalgazla çalışan radyant ısıtma sistemi, garajın her noktasında eşit miktarda bir sıcaklık sağlıyor, garaj kapısının açık olması durumunda bile ısıdaki homojenlik bozulmuyor. Garaj içerisindeki egzoz tahliye sistemi ile de gazın içeriye sızması önleniyor.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı, mevcut itfaiye merkezlerini de sil baştan yeniliyor. Şu ana kadar Kurtuluş İtfaiye Merkezi, Esat İtfaiye Merkezi, Siteler İtfaiye Merkezi tümüyle yenilenip en modern haliyle hizmete açıldı. Keçiören İtfaiye Merkezi, Altınpark İtfaiye Merkezi, Çayyolu İtfaiye Merkezi ve Çubuk İtfaiye Merkezi'nde de tadilat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Ankara İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı 27 itfaiye grubunun Başkent'in coğrafi yapısı dikkate alınarak değişik semtlerde çıkması muhtemel yangınlara anında ve etkin müdahalede bulunacak şekilde konuşlandırıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ceyhun Tonguç Karakuş, "Personelimizin yangınla mücadele konusunda teorik bilgi ve pratik deneyimini teknoloji ve günün şartlarına uygun olarak sürekli geliştirirken, itfaiye merkezlerimizi de personelimize yaşam konforu sağlayacak ve görevlerin en verimli ve etkin şekilde sürdürmelerini fırsat tanıyacak teknoloji ile donatıyoruz" dedi.

http://www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim