• BIST 107.302
  • Altın 172,747
  • Dolar 4,0608
  • Euro 4,9451
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 27 °C

Ameliyatsız Muayenehane Ortamında Burun Estetiği

Ameliyatsız Muayenehane Ortamında Burun Estetiği
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr.Cevdet Murat Akagün, ameliyatsız muayenehane ortamında burun estetiği uygulanabildiğini söyledi.

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr.Cevdet Murat Akagün, ameliyatsız muayenehane ortamında burun estetiği uygulanabildiğini söyledi.

Ameliyatsız muayenehane ortamında burun estetiğinin şekil bozuklukları, çöküklükler gibi durumlarda uygulandığını anlatan Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr.Cevdet Murat Akagün, "Burnun yüzdeki faktörü düşünüldüğünde üzerinde yapılacak her değişiklik estetik açıdan kendi hemen fark ettirmektedir. Eğer hızlı bir çözüm arıyorsanız bu işlemi tercih edebilirsiniz. Ancak burada Vakaları doğru seçmek gerekmektedir. Burun, özellikle kadınlarda en fazla estetik müdahaleye ihtiyaç duyulan bölgedir. Türkiye gibi Akdeniz ırkında özgü, hafif kemerli ve ucu düşük burun yapısı günümüz güzellik anlayışında genellikle çok beğenilmediği için burun dolgusu gibi yöntemlerle burun şekline rahatlıkla muayenehane ortamında müdahale edilebilir. Dolgu ile burun deformitelerinin düzeltilmesi alternatif bir yöntem olarak kullanılmaya başlanmıştır. Muayenehane ortamında yapılabilmesi, enjeksiyon yöntemi ile uygulanması dolgunun avantajlarıdır. Ancak burada deformitenin yok edilmesi değil kamufle edilmesi sözkonusudur. Genellikle burun sırtındaki kemer nedeniyle başvuran kişilerde bu görüntüyü hafifletmek için kullanılabilecek yöntemdir. Dolgu olarak vücuda uyumlu, reaksiyon oluşturmayan maddeler kullanılır" dedi.

Daha önce operasyon geçirmiş ama problemi olan burun sırtında çökkünlük, orta hat asimetrileri, burun deliklerindeki dizensizlik ve çekilmelerin rahatlıkla muayenehane ortamında çok daha düzgün ve güzel bir burna sahip olabileceğini dile getiren Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr.Cevdet Murat Akagün, "Ayrıca tekrar bıcak altına yatmak istemeyen, yeni bir operasyona vakit ayıramayan ya da operasyondan çekinen ve özel günler öncesi iyileşme dönemi yaşamadan burnunda hafif değişiklikler isteyen kişilerde dolgu uygulamasıyla iyi sonuçlar almaları mümkündür. Muayenehane koşullarında uyuşturucu birtakım kremlerle burnunuz uyuşturulur. Ardından dolgu maddesi önceden belirlenen noktalara enjekte edilir. Hiçbir ağrı, sızı, morarma belirtisi görülmez. Hemen o gün arkadaşlarınızla buluşabilir, davetlere katılabilir, işe gidebilirsiniz" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim