• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 23 °C

Ambulans Şoförlerine İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Verildi

Ambulans Şoförlerine İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Verildi
Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından daha güvenli sürüş için 112 İl Ambulans servisinde görev alacak olan 150 sürücü adayına ileri sürüş teknikleri...

Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından daha güvenli sürüş için 112 İl Ambulans servisinde görev alacak olan 150 sürücü adayına ileri sürüş teknikleri eğitimi verildi.

Büyükşehir Arena arkasında yer alan parkurda eğitime tabi tutulan 150 yeni sürücü adayı, dubalardan oluşturulan 10 parkurdan başarı ile geçmek için büyük çaba sarf ederken, eğitmenler tarafından hataları bir bir anlatılarak, daha güvenli bir sürüş için ne yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirildi.

İleri sürüş teknikleri eğitimini yerinde inceleyen Konya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci yaptığı açıklamada, "Yaşama Yol Ver, Hastamız Gecikmesin" kampanyası çerçevesinde eğitimlerin devam ettiğini söyledi. Küçükkendirci, "Bugünkü amacımız sağlık sistemimize dahil olacak olan bilhassa sağlık hizmetlerinde yeniden yapılanma içerisinde 150 yeni personel alımı söz konusu. Bu personel başta acil tıp teknisyeni olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarından olan meslek arkadaşlarımız. Kendileri bu konuda müracaatlarını yaptılar. Ön değerlendirmeden geçen arkadaşlarımız, burada ileri sürüş teknik eğitimlerine tabi tutuluyorlar. Bizim bu konuda profesyonel arkadaşlarımız, bu başvuru yapan 150 adayımıza, ambulansla alakalı tüm donanımları ve sürüş tekniklerini anlatıyorlar. Son dönemlerde "Yaşama Yol Ver, Hastamız Gecikmesin" kampanyası dahilin de biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Ambulans şoförlerimiz, hastalarımız hassas bir şekilde hastaneden hastaneye veya olay yerinden hastaneye naklediyorlar. Bugün de yeni işe başlayacak sürücü adaylarımızı, geçerli not aldıkları takdirde işe başlatmayı ön gördük. Bu bağlamda 150 adayımızı eğitimlere tabi tutuyoruz" dedi.

"AMBULANS İÇERİSİNDE BULUNAN BÜTÜN PERSONELİ EĞİTİME TABİ TUTUYORUZ"

Konya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, "Bu eğitimi almayanlar ambulans kullanabilir mi?" sorusu üzerine, "Aslında bu standart bir şey değil ama İl Sağlık Müdürlüğü olarak alınan karar gereği uyguladığımız bir çalışma. İleri sürüş eğitimleri, kaliteli nakil gereği sürdürdüğümüz bir çalışma. Sağlık personeli olsun olmasın, ambulans içinde çalışan tüm bireyleri eğitime tabi tutuyoruz. Her ne kadar bazı arkadaşlarımız sağlıkçı olmasa da sağlık sistemleri hakkında kendilerini bilgilendiriyoruz. Sağlıkçı arkadaşlarımız da ambulans kullanmasa dahi İleri sürüş tekniklerine tabi tutuyoruz ki, yolda oluşabilecek muhtemel sıkıntılar da ve acil durumlarda, bu arkadaşlarımızın da ambulans kullanarak hastamızı sağlık kuruluşlarına güvenli bir şekilde ulaştırmasını sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

Ambulans Şoförlerine İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Verildi

Ambulans Şoförlerine İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Verildi

Ambulans Şoförlerine İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Verildi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim