• BIST 94.552
  • Altın 193,982
  • Dolar 4,7377
  • Euro 5,4923
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 28 °C

Ala'dan flaş açıklamalar...

Ala'dan flaş açıklamalar...
'Sırp keskin nişancı' iddiasını yalanlayan İçişleri Bakanı Ala, 'Uyruk belirtmiyoruz' dedi. Ala, yaralılara ambulans gitmediği iddiasını yalanladı, "Bina algı yönetiminin bir parçası" dedi.

Cizre'deki operasyonlar kapsamında bölgenin yüzde 99 oranında temizlendiğini belirten İçişleri Bakanı Ala, 80-100 civarında binanın bulunduğu bir bölgenin kaldığını birkaç gün içerisinde operasyonların bitebileceğini düşündüğünü söyledi.


SINIR GÜVENLİĞİ TASLAĞI
 
İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Önümüzdeki bakanlar kurulunda bir dairenin bu iş için tahsis edilmesi konusunda emniye içerisinde bir daire oluşturacağız. Bu çok önem verdiğimi bir konudur. Şu anda Türkiye'ye gelen birçok misafir dikkate alındığında bu gelen insanlara yönelik insan kaçakçılığı suçlar karşısında özel bir düzenleme yapma zamanı gelmiştir. Bu konuda bir teşkilat kuracağız" dedi.
 
KESKİN NİŞANCI İDDİALARI
 
İçişleri Bakanı Efkan Ala, PKK'nın Sırp keskin nişancıları olduğuna dair haberlerin doğru olmadığını söyledi.
 
Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı yabancı keskin nişancıların olduğunu belirten Ala, "Ama Sırp keskin nişancılar olduğu spekülasyondur. Uyruk açıklamıyoruz. Yanıbaşımızdaki Suriye'nin durumu ortada. Oradan geçişler olabiliyor. Ama Türkiye'nin uluslararası ilişkileri de dikkate alınarak açıklamalar yapıyoruz" diye konuştu.
 
CİZRE'DEKİ YARALILARA AMBULANS GİTMEDİĞİ İDDİASI
 
Ala özetle şöyle konuştu:
 
Orada güvenlik güçlerimiz mücadele ederken bu tür spekülatif haberlerin, sonrada yalan olduğu ortaya çıktı, bunların ciddiye alınması gerektiği meselesine dikkat çekiyorum. Söylenen yere defalarca ambulans gönderildi. Bütün giden ambulanslara ateş edildi. Zaten çukurlar kazılmış. Gerçeği örtemezsiniz, bir takım kurnazlıklarla ortadan kaldıramazsınız. Cizre'de olup biten terörle mücadeledir. 50 gündür sokağa çıkma yasağı uygulanıyor oradaki vatandaşlarımızın can güvenliğini korumak içindir. Orada kentsel dönüşüm projesi var. Oradaki çukurları yüzde doksan, bomba düzenekleri de yüzde 99 oranında temizlenmiştir. Bütün sıkıntı bu sona gelmişken terörle mücadeleyi sekteye uğratmak için kurgu yapılması. Yaralıyı yaralı olarak, teröristi terörist olarak, vatandaşı vatandaş olarak değerlendiririz. Zihinleri karıştırarak karışık işler yapacağımızı düşünenler yanılıyor.
 
'TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ÖNEMLİ İSİMLERİ O BİNADA İDDİASI'
 
Bina algı yönetiminin bir parçası. Bir bina yok ki orada. 80 ila 100 bina var. Terör örgütünün önemli isimleri orada var. Önemli bir mesafe katedildi. 2 olsa ne olacak sonuçta oraları yaşanmaz hale getiren bu işin ele başları orada. 
 
Onun için de çok fazla ses çıkararak belki bunu durdurabilir miyiz diye düşünüyorlar. Bunu durdurmanın tek yolu var, kendilerine oy veren vatandaşlara karşı sorumluluklarını yerine getirecekler. Çukurları dolduracaklar, bomba düzeneklerini ortadan kaldıracaklar ve sorun bitecek. 
 
80-100 EV KALDI TEMİZLENECEK
 

Tamamen temizlenen hendek çukur yüzde 99'a ulaştı. 80-100 ev kaldı temizlenecek. 
 
Cizre 1-2 güne biter diğeri 1-2 hafta sürer... 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim