• BIST 93.043
  • Altın 194,427
  • Dolar 4,7262
  • Euro 5,4889
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 30 °C

Aktif Eğitimciler Sendikası, kuruluşunun 2. yılını Siirt’te kutladı

Aktif Eğitimciler Sendikası, kuruluşunun 2. yılını Siirt’te kutladı
Aktif Eğitimciler Sendikası kuruluşunun 2. yılını Genel Başkan Yardımcısı Hayati Durmuş'un katılımıyla Siirt'te kutladı.

Aktif Eğitimciler Sendikası kuruluşunun 2. yılını Genel Başkan Yardımcısı Hayati Durmuş'un katılımıyla Siirt'te kutladı.

Genel Başkan Yardımcısı Haytati Durmuş, Andera AVM konferans salonunda düzenlenen kutlama programında eğitimcilere konuştu. Aktif Eğitim Sen üyelerinin katıldığı programda konuşan Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hayati Durmuş, "Sendika üyelerinin üzerindeki ateşten bir gömlek değil, bu kadar kanunla güvence altına alınan sendika koruyan çelik bir zırhtır. Öğretmenlerimiz de çelikten bir zırhla kuşanmak istiyorlarsa Aktif Eğitim Sen veya başka sendikaya üye olsunlar." dedi.

Öğretmenlerin toplumun sigortası olduğunu belirten Durmuş, şöyle devam etti:

"Bizler nerede bir yanlış görürsek eleştiren, nerede bir doğru görürsek alkışlayan bir mesleğe sahibiz. Milletin menfaatleri bireyin menfaatlerinden önce gelmelidir. Bireyler, toplum ve devlet tüm işleyişinde adalet öncelikli davranmak zorundadır. Birbirini tanımayan fertlerin, kendileri gibi kimselerin varlıklarını hissedeceği ve hemen herkesin içtimai bir varlık olduğunu yeniden duyup yaşayacağı dönem için birleştirici ve yumuşatıcı bir harç olarak çalışmayı amaçlayan bir sendikayız.''

GÜCÜMÜZÜ İLKELERİMİZDEN ALIYORUZ

Aktif Eğitim Sen'in kurulduğundaki ilkeleriyle 2 yıldır sendikacılık yaptığını ifade eden Siirt İl Temsilcisi Bülent Erdemci ise şunları kaydetti: "Büyük hedeflere küçük ama samimi adımlarla yürüyen sendikamız kurulduğunda "niye" diye soruyorlardı. Bu alanda biz de varız ve ilkelerimiz var. Aktif Eğitimciler Sendikası sendikacılık adına somut adımlar atmış ve işler yapmış yapmaya da devam edecektir. Biz sadece hak arayan değil, hak aramak için yakıp yıkan değil, hakkı ararken hak yemeyen bir sendikayız. Üyelerimizin niteliğini artırmak için çalışan sendikayız. Sendikamız 2. yılını dolu dolu doldurdu. İki yıl gibi kısa bir sürede üye sayısı bakımından en fazla büyüyen sendikayız. Sendika bir güçtür. Gerek hukuki manada bizlere destek vermek gerekse de belli eksiklikleri ve yanlışları kamuoyuna duyurmak açısından bir güçtür. Eğitim ve Öğretim alanında sadece öğretmenlere değil, tüm insanlığa muhabbeti, evrensel değerleri ulaştırmak için yola çıktık. Aktif Eğitim Sen'in üye sayısının üzerinde bir güce sahip. O gücünü de ilkelerinden alıyor. Bizim ilkelerimiz değerlidir. Bizim bu ilkelerimiz değişmeyecek. Bu ilkeler doğrultusunda sendika hizmeti vermeye devam edeceğiz. Sadece sendikacılık sayacağız. Biz Aktif Eğitim Sen olarak her öğretmene sendikalı ve sendikasız öğretmenin de yanında olmaya devam edeceğiz. "

Aktif Eğitimciler Sendikası, kuruluşunun 2. yılını Siirt’te kutladı

Aktif Eğitimciler Sendikası, kuruluşunun 2. yılını Siirt’te kutladı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim