• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 16 °C

Akgündüz cemaati Erdoğan'a şikayet etti

Akgündüz cemaati Erdoğan'a şikayet etti
Akgündüz bu mektubunu Caprice Termal otelin internet sitesinde basına duyurdu.

Akdüngüz mektubunda zamanında üretmeyi planladığı ‘İmza’ isimli otomobil projesinin milletvekilliği elinden alındığı için yarım kaldığını belirtti ve Maldivler’deki hüsranla sonuçlanan son projesinde de haksızlığa uğradığını savundu. Fadıl Akgündüz 2011 seçimlerinden önce kendisine suikast düzenlendiğini de iddia etti.

İşte Akgündüz’ün  mektubunun bir özeti:

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, T.C. Başbakanı ve Cumhurbaşkanı Adayımız,

İstanbul İl Teşkilatı’nın bayramlaşma programında mazlumun yanındaki duruşunuzu ikrar eden kıymetli sözlerinizi dinledikçe duygulandım ve size bu mektubu yazmak istedim. Ak Parti’ye destek sağlamak için büyük çaba sarf ediyorum.

 

İMZA PROJESİ

Güneydoğu’daki beş vilayette otomobil fabrikası kurmak için harekete geçtik. 
Sektörün gerektirdiği önemli harcamaları yaptık ve neticesinde Türkiye’nin ilk dünya otomobili İmza’yı Ekim 1999’da kamuoyuna sunduk.  İmza 200’ü aşkın ülkeden 300 distribütörlük talebi aldı. Ne yazık ki önceki koalisyon hükümeti döneminde 264 bin kişilik istihdam sağlayacak bu projemizi hayata geçirecek iken bana karşı büyük bir saldırı düzenlendi. Kara para akladığımız iddiasıyla bütün malvarlıklarımız donduruldu, ihtiyati hacizler konuldu. Grubumuza 4 milyar dolar tutarında haksız vergi cezaları kesildi. Şirketimiz batmamıştır, iflas da etmemiştir, tam tersine en başarılı olduğumuz zamanda batırılmak istenmiştir. 

PARALEL YAPIYA KARŞI DİK DURDUK 

Paralel yapının dershanelerle ilgili yapılan yeni düzenleme konusunda hükümete karşı yürüttüğü saldırgan tavrına en net duruşu sergileyen yegane özel sektör kuruluşu biz olduk. Paralel Yapı halen devletteki kadroları eliyle bize saldırmaya devam ediyor.  

TRT’Yİ ELEŞTİRDİ

TRT tamamen keyfi bir şekilde iki yıl boyunca Caprice Gold reklamlarını yayınlamadı, bize ambargo koydu. Reklam Kurulu tarafından bize haksız yere kasıtlı ve mükerrer 
büyük reklam cezaları kesildi. Uzun süredir Maliye’den şirketlerimize karşı anlamsız vergi incelemeleri yapan elemanlar bir şey için garip uğraşlar veriyor.

BANA SUİKAST DÜZENLENDİ

2011 seçimlerimden iki 
gün önce bana bir “suikast trafik kazası” düzenlendi. Çünkü paralel yapının müdahaleleri ile çok önemli bir topluluğun uluslararası bir organizasyonu için sponsor olarak şirketimizin İBB’den kiraladğı Sinan Erdem Spor Salonu son günde belediye tarafından iptal edilmiş ve bize yakın bir gazetede bu topluluk aleyhine manşet atılmıştı. Ak Parti'ye destek sağlamak için büyük mücadele veriyordum.  amaparalel yapı size gelecek bu oyları önlemek için bana suikast düzenledi. Devlet ve yargı ise bu suikasti örtbas etti.

AYDIN’DA İNEĞE ÇARPTI

Fadıl Akgündüz 11 Haziran 2011 tarihinde Aydın’ın Söke ilçesinde otomobilliyle seyahat ederken Söke’nin Sazlı Beldesi’nde yolda geçen bir ineğe çarpmıştı. Akgündüz’ün aracında maddi hasar meydana gelirken çarptığı inek ölmüştü. Akgündüz kaza sonrası verdiği ifadede “Kazanın nasıl olduğunu anlayamadım birden önüme çıktı” demişti.

KARDEŞİM DEMEK İSTİYORUM

Size kardeşim diye seslenmek istiyorum. Ben sizi seviyorum. Ama eskiden sizi bir seviyor idiysen son iki yıldır bu sevgim 10 kat arttı.

MALDİVLER KONUSU

Bizim Maldivler Cumhuriyeti’nde yaptığımız bir yatırımla ilgili olarak uğradığımız bir haksızlık var. İki Sayın Bakanımıza da konuyla ilgili olarak bildirimlerde bulundum. Paralel yapının Maldivler projesini nasıl müdahale ettiğini Sayın Bakanlarımıza ilettik. Hükümetimizin Maldivler nezdinde bir an önce gündeme getirmesini bekliyoruz.

BİZE ARSA DEVREDİLMEDİ 

Geçen dönemin Beylikdüzü Belediye Başkanı şirketimizin belediyeden aldığı ve parasını ödediği çok kıymetli büyük bir arsayı bize devretmedi. Bu konuyu parti teşkilatındaki bazı arkadaşlarımız çok iyi biliyor. Hakkımızı almak için şimdi hukuki mücadele ediyoruz.

CAPRİCE GOLD

Bayrampaşa'daki Caprise Gold Sarayı açıldığında toplam 20 bin kişiye istihdam sağlayacak. Günlük cirosu 1 milyon euroya ulaşacak. Bizi rahat bıraksınlar, biz Caprice Gold Sarayı'nı da bitiririz, ilk türk otomobili İMZA'yı da üretiriz.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim