• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 15 °C

AK Partili Şahin Tin’den Terör Mesajı

AK Partili Şahin Tin’den Terör Mesajı
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ar-Ge faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında kanun tasarısının tümü üzerinde yaptığı konuşmasında teröre destek...

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ar-Ge faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında kanun tasarısının tümü üzerinde yaptığı konuşmasında teröre destek verir nitelikte konuşan milletvekillerine sert çıktı. Şahin Tin "Meclis kürsüsü, terörü ve teröristi destekleyenlerin nutuk attığı hamaset yaptığı bir kürsü asla değildir ve olmayacaktır" dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Kâtip Üyesi Şahin Tin, Araştırma Ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun İle Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının tümü üzerinde oyunun rengini belirtmek üzere lehte söz alarak konuşma yaptı.

Milletvekili Şahin Tin, meclis kürsüsünden yaptığı konuşmasında, milletin huzuru, vatanın özgürlüğü, bayrağın ilelebet bu topraklarda varlığı için canlarını veren ve Denizlili şehit Mustafa Uygun başta olmak üzere tüm aziz şehitleri rahmetle andığını söyledi. Milletvekili Şahin Tin, "Ülkemizde yaşanan terör uzantılı elim hadiseler bizleri derinden üzmektedir. Aslına bakıldığında Ülkemizin büyümesinin önündeki en büyük engel iç huzurumuza yönelik dışarıdan organize edilen ve içerideki taşeronların maşa olduğu adı her ne olursa olsun teröristlerdir.Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hiçbir milletvekilinin terör taşeronluğu yaparak kahraman güvenlik güçlerimize dil uzatması asla kabul edilemez.Bu kürsü milletin kürsüsüdür. Terörü ve teröristi destekleyenlerin nutuk attığı hamaset yaptığı bir kürsü asla değildir ve olmayacaktır.Bu yüce millet hainleri unutmaz ve asla affetmez. Tarih bunun en büyük şahididir" dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin sözlerini şöyle tamamladı: "Türkiye'nin büyümesinin önündeki engeller hep birlikte aşılmalı ve yerli üretim daha çok desteklenmelidir. Büyümek için sadece engelleri ortadan kaldırmakta yeterli değil. Aynı zamanda müteşebbis ruha sahip sanayicilerimizin, yatırımcılarımızın, bilim adamlarımızın, üniversitelerimizin ve en önemlisi gençlerimizin ufkunu açacak, sinerji oluşturacak yeni yol haritalarını belirlemek zorundayız. Birçok iş alanını kapsayan, yeniliklere kucak açan reformları yapmak, AR-GE, yenilik ve tasarım desteği gibi önemli destekleri hayata geçirmek ülke ekonomimizin başarıyla ilerlemesine ivme kazandıracaktır.Artık Türkiye, teknolojiyi üreten ülke olmakla yetinmemelidir. Türkiye aynı zamanda Dünya'ya teknoloji satan bir ülke olmak durumundadır. Yapılan bu yasal düzenlemeyle ülkemizde AR-Ge kültürü daha da gelişecek, bilim kurullarının sanayiye güç vermesine büyük bir destek verilmiş olacaktır.Bu anlamda hazırlanan AR-GE reform paketi sanayicimize ve üreticimize güç verecektir" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim