• BIST 107.015
  • Altın 172,213
  • Dolar 4,0658
  • Euro 4,9307
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 18 °C

AK Parti’li Kadınlardan Kılıçdaroğlu’na Eleştiri

AK Parti’li Kadınlardan Kılıçdaroğlu’na Eleştiri
AK Parti Bilecik Kadın Kolları Başkanı Gülcan Namal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin 35. Olağan Genel Kurultayında...

AK Parti Bilecik Kadın Kolları Başkanı Gülcan Namal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin 35. Olağan Genel Kurultayında ve ardından grup toplantısında ülke siyasetinin geleceği açısından son derece talihsiz açıklamalarda bulunduğunu belirtti.

Bilecik Adliyesi önünde bir basın açıklaması yapan AK Parti Bilecik İl Kadın Kolları Başkanı Gülcan Namal, yüzde 52'lik bir oy oranıyla milyonların desteğiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına yapılan hakaret ile sadece ona oy verenler rencide etmediğini belirtti. Namal, "Onun şahsında yüce devletimiz, aziz milletimiz ve bin yıllık kadim devlet geleneğimiz ağır hakaretlere maruz kalmıştır. Türkiye Cumhuriyetini ve vatandaşlarını yani cumhuru en üst noktada temsil eden yüce değerimize saldırı asla kabul edilemez. Bu üslubuyla sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş değerleri olan, altı okun maddelerini de ayaklar altına almıştır. Hakaret ederken kullandığı; "Namus ve Şeref" kavramlarının halkımız için ne kadar hassas değerler olduğunu, bu ülkede siyaset yapan her sorumlu insan bilir. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu kendi koltuğunu garanti altına almak için, türlü senaryolarla hazırlandığı kongresinde ve ardından bir arada tutamadığı partisinin grup toplantısında, yetersizliğini örtbas etmek için kendine çirkin bir yol olan hakareti seçmiştir. Kendisine bu yöntemden vazgeçmesini ve milletimizin karşısına temiz bir dil ile çıkmasını öneriyoruz! Buradan soruyoruz bugüne kadar tanıdığımız hangi ana muhalefet lideri, devletimizin ve milletimizin değerlerine bu ölçüde hakaretlerde bulunmuştur? Başka devletlerin büyüklerine gösterilen tazimin, hiç olmazsa benzerini bu millet de hak etmektedir" dedi.

"İNSAFI VE HAKKANİYETİ BİR TARAFA BIRAKIP, DERİNLİĞİ OLMAYAN GÜNDELİK SİYASETİ TERCİH ETMELİDİR"

Açıklaman devamında, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bir gün Cumhurbaşkanına, diğer bir gün Başbakana, hatta bir başka gün de kendi partisinin vekiline bile "Tabloyu kim indirdi?" diyerek haksız saldırılarda bulunduğunu söyledi. Bu şekilde Kılıçdaroğlu'nun ülkemizin yoğun ve ciddi gündemini meşgul etmekte olduğunu belirten Namal, sözlerine şöyle devam etti:

"Seçilmiş bir kadın vekilin sadece yapmış olduğu bir tespitten dolayı, kesin ihraç talebiyle disipline verilmesi, partisinin ne kadar özgürlüklere karşı olduğunun bir göstergesidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza hadsizce "diktatör" diyen sayın genel başkan, bu kararıyla demokrat mı oluyor! Buradan anlıyoruz ki temel sorun aslında sayın Kılıçdaroğlu'nun değer yargılarını, insafı ve hakkaniyeti bir tarafa bırakıp, derinliği olmayan gündelik siyaseti tercih etmelidir. Kendisine tavsiyemiz artık bir ana muhalefet liderine ve devlet adamlığına yakışan bir duruş ile siyaset yapmasıdır. Bu toprakların değerlerine biraz saygısı varsa, milyonlarca sivili katleden, milyonlarcasını da yurdundan eden katil Esed'ın arkasında durmaz! 30 yılı aşkın bir süredir PKK terör örgütünün öldürdüğü binlerce canı, yakıp yıktığı şehirleri ve şehit ettiği askerleri görmezden gelerek; PKK'yı Filistinlilerle bir tutan ve özgürlük savaşçısı olarak belirten bildirgeleri desteklemez! Kürt halkının baskılarından yıldığı PKK'ya, PYD'ye ve YPG'ye "Vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum" demez! Türkmen Dağı ve Halep bombalanırken susmaz! Devletin bekasına her türlü saldırıları yapan paralel örgütün destekçisi olmaz! Ve milli değerleri ayağının altına alarak ülkesini yurt dışında şikâyet etmez. Sayın Kılıçdaroğlu bahse konu olan hakaretleriyle; Anayasa, Türk Ceza Kanunu ve Uluslararası Sözleşmelerle güvence altına alınan; "Kişinin maddi ve manevi değerlerinden oluşan toplum nezdindeki şeref ve haysiyetiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının saygınlığını korumaya yönelik Türk Ceza Kanunu'nun 299'uncu maddesinde hükmü bulunan "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçunu işlemiştir. Sayın Kılıçdaroğlu'nu bir dünya lideri olan kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yaptığı hakaretlere son vermeye ve Türkiye Cumhuriyetinin tüm kutsal değerlerine saygılı olmaya davet ediyoruz."

Yapılan açıklamaya, AK Parti Bilecik Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık, AK Parti Bilecik İl Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz ve partililer de katıldı.

AK Parti’li Kadınlardan Kılıçdaroğlu’na Eleştiri

AK Parti’li Kadınlardan Kılıçdaroğlu’na Eleştiri

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim