• BIST 95.032
  • Altın 194,235
  • Dolar 4,7373
  • Euro 5,4912
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 28 °C

AK Parti’den Bodrum’a Büyük Yatırım

AK Parti’den Bodrum’a Büyük Yatırım
Ak Parti Bodrum'da yapacağı yatırımlar turizimcinin yüzünü güldürdü.

Ak Parti Bodrum'da yapacağı yatırımlar turizimcinin yüzünü güldürdü. Merkez sanayi sitesinin altındaki hipodrom gün yüzüne çıkacak, tarihi kilisede restorasyon çalışması başlatılacak.

AK Parti Bodrum ilçe Başkanı Çiğdem Demiralp Ankara'ya yaptığı ziyarette Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ile turizmin genel sorunlarını görüştü. Demiralp yapılan görüşmelerde, Bodrum Sanayi sitesinin altında bulunan Hipodromun gün yüzüne çıkarılması, Mouseleum, Bodrum Aya Nikola Kilisesinin restorasyonu ve Gümüşlük Myndosantik kenti kazı çalışmalarının tekrar başlatılması hususunda Yayman'ın oluru alınarak çalışma başlatıldığını ifade etti.

Bodrum, Marmaris, Fethiye Turizm konseyleri, Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ile bir araya gelerek turizmin genel sorunları ile ilgili görüştü. Yapılan görüşmede Bodrum, Fethiye ve Marmaris" te bulunan antik kazılara ait destek sözü alındı. Bodrum'da sanayi sitesinin altında bulunan Hipodrum'un gün yüzüne çıkarılması, Mouseleum, Bodrum Aya Nikola Kilisesinin restorasyonu ve Gümüşlük Myndos kenti kazıları çalışmalarının tekrar başlatılmasıhususunda da Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman'ın oluru ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül tarafından çalışma başlatıldı.

Demiralp, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ile yapılan görüşme sonrasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürüİrfan Önal ile bir araya geldi. Toplantıda; Botav'ın yürütmüş olduğu yaklaşık 700 yabancı gazeteci, yazar ve tur operatörlerinin Bodrum'da ağırlanması çalışmasında uçak biletlerinin karşılaması, Bodrum tanıtım çalışmalarının Bakanlığın tüm dünyaya yönelik yapmış olduğu yayınların içinde yer almasına, Hazırlanacak olan "Bodrum Mavi Yolculuk" tanıtım filminin Bakanlık tarafından tüm dünyaya yayınlanmasının sağlanacağına, Mayıs ayında Turizm Tanıtma Genel Müdürlüğü yetkilileri ve Bodrum turizmcilerinin katılacağı "workshop" yapılmasına karar verildi.

Başkan Demiralp yapılan görüşmelerin oldukça olumlu geçtiğini ve Bodrum turizmine rahat bir nefes aldıracağını ifade ederek şu sözlere yer verdi "Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Hüseyin Yayman ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal ile turizmin genel sorunlarını görüştük. Görüşmelerde, Bodrum, Fethiye ve Marmaris" te bulunan antik kazılara ait destek sözü aldık. Sanayi sitesinin altında bulunan Hipodrum'un gün yüzüne çıkarılması, Mouseleum, Bodrum Aya Nikola Kilisesinin restorasyonu ve Gümüşlük Myndos Antik kenti kazı çalışmalarının tekrar başlatılması hususunda Yayman'ın oluru alınarak çalışma başlatıldı. Bu çalışmaların Bodrum turizmine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ayrıca, Sn. Başbakanımız tarafından açıklanan 9 maddelik turizm eylem planında ki Nisan ve Mayıs aylarında tarifeli uçaklara yapılacak olan mazot desteği Eylül ayına kadar uzatılmıştır. Bu gelişme turizmciler için oldukça önemli bir destektir. Muğla turizm sektörü adına Kültür ve Turizm Bakanlığımızın yetkililerine, Milletvekilimiz Sayın Nihat Öztürk'e bizlere gösterdikleri ilgi, alaka ve samimiyetten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum"dedi.

AK Parti’den Bodrum’a Büyük Yatırım

AK Parti’den Bodrum’a Büyük Yatırım

AK Parti’den Bodrum’a Büyük Yatırım

AK Parti’den Bodrum’a Büyük Yatırım

AK Parti’den Bodrum’a Büyük Yatırım

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim