• BIST 103.247
  • Altın 187,605
  • Dolar 4,5433
  • Euro 5,3347
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 28 °C

AK Parti Milletvekili Ercoşkun’dan CHP’li Özcan’a Tepki

AK Parti Milletvekili Ercoşkun’dan CHP’li Özcan’a Tepki
AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "AK Parti Hükümeti olarak yayla evleri sorununu çözmek üzere çıkardığımız kanunu, başörtüsü meselesinde...

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "AK Parti Hükümeti olarak yayla evleri sorununu çözmek üzere çıkardığımız kanunu, başörtüsü meselesinde olduğu gibi, CHP Anayasa Mahkemesi'ne taşıyarak iptal ettirdi. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın da bu iptal girişiminde payı var. Tüm bunlara rağmen CHP'li vekilin çıkıp yayla evleri sorununu çözmek için hiçbir yaptırımı bulunmayan bir soru önergesi verdiğini açıklaması, Bolu seçmeninin zekasıyla alay etmek demektir" dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yayla evleri meselesiyle ilgilendiğini iddia ederek TBMM'de soru önergesi sunduğunu açıklayan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ı sert sözlerle eleştirdi. Ercoşkun, soru önergesi sunmanın herhangi bir sorunun giderilmesi noktasında yaptırıcılığının bulunmadığını belirtti ve CHP Milletvekilinin bu yöntemle kamuoyunda reklamını yapmaya yönelik algı operasyonları yürüttüğünü savundu. Ercoşkun, "Bir muhalefet partisi milletvekilinin vermiş olduğu soru önergesi neticesinde bir yasa çıktığı Meclis tarihinde hiç görülmemiştir. 4 yıl boyunca bizim CHP'li milletvekili arkadaşımız Bolu'daki vatandaşlarımızı bu manada kandırmıştır diyebilirim. Şu kadar soru önergesi verdim diyor. Peki, netice ne oldu? Buna yanıt veremeyince de, "Biz iktidar da olsaydık, yapardık" diyor. İlk 4 sene bu tiyatroyu gördük. Şimdi ikinci bir dört sene aynı tiyatroyu oynamak bu milletin aklıyla dalga geçmek demektir. Bolu seçmeninin zekasıyla alay etmek demektir. Soru önergesini bir şey yapmış gibi kamuoyuna lanse etmek doğru bir şey değildir. En basitinden yayla evleriyle alakalı geçtiğimiz günlerde basına yansıyan bir durum söz konusu" dedi.

"HER KONUDA SAMİMİYETSİZLER"

Ali Ercoşkun, açıklamasına şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz dönemde yayla evleri meselesini kökten çözecek bir kanun çıkardık. Hatta ardından yayla evleri çok cüzi kira bedelleriyle vatandaşa kiralandı. Ruhsat ve yıkım sorunu ortadan kalktı. Mera vasfındaki ya da hazineye ait arazilerle alakalı bakanlıklar nezdinde yönetmelikler çıkarmaya çalışırken, CHP zihniyeti tıpkı "başörtüsüne karşı değiliz deyip" yasağın sürmesi için Anayasa Mahkemesi'ne başvurduğu gibi, yayla evleriyle alakalı kanunu Anayasa Mahkemesi'ne taşıyarak kanunu iptal ettirdi. Bu işlemde CHP Bolu Milletvekilinin payı var mı? Evet var. Aynı CHP Milletvekili yayla evleri meselesini çözmek için soru önergesi verdiğini söylerse, kusura bakmasın ama bu milleti aptal yerine koymuş olur. Hem iptal ettireceksin, hem de soru önergesi vereceksin. Bu millet 4 yıl kendisi için yapılanları görmedi mi? CHP'nin bu kanunu Anayasa Mahkemesi'ne götürerek iptal ettirdiğini görmedi mi? Hem kanunu iptal ettireceksin, sonra da "yayla evleri sorunu var" deyip sorun çözmek için soru önergesi vereceksin. Dört sene boyunca soru önergesi verdin ve 4 sene boyunca verdiğin soru önergelerinden birinden bile kanun çıkmadı. Bir dört yıl daha aynı süreç mi yaşanacak? Bizim yayla evleriyle alakalı çalışmalarımız ortadadır. Bu dönemde yapacağımız çalışmalarla kalan yaylaların sorunlarını gidereceğiz. Biz planlı, programlı, doğaya zarar vermeden yaylacılık faaliyetlerinin sürdürülmesi taraftarıyız. CHP'ye de çağrımız; köstek olmasınlar, destek olsunlar! Soru önergelerinden bir şey çıkmayacağı artık ortada. Bu atraksiyonlarla milletimizin vaktini almasınlar."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim