• BIST 94.437
  • Altın 194,142
  • Dolar 4,7316
  • Euro 5,4729
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 25 °C

AGÜ AR-GE Ofisi’nden Akademisyenlere Destek

AGÜ AR-GE Ofisi’nden Akademisyenlere Destek
Girişimcilere, Start-Up şirketlere ve Start-Up şirket kurmak isteyen akademisyenlere mentorluk hizmeti veriyor

Girişimcilere, Start-Up şirketlere ve Start-Up şirket kurmak isteyen akademisyenlere mentorluk hizmeti veriyor

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Ar-Ge ve Yenilik Ofisi tarafından, girişimcilere, Start-Up şirketlere ve Start-Up şirket kurmak isteyen akademisyenlere mentorluk hizmeti veriliyor.

Ar-Ge ve Yenilik Ofisi Direktörü Yrd. Doç. Dr. Atilla Hakan Özdemir, üniversite olarak girişimciliğe oldukça fazla önem verdiklerini belirterek, öncelikle akademisyenlere şirket kurabilmeleri için mentorluk hizmeti verdiklerini söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın desteği ile bu yıl üç ayrı ileri teknoloji alanlarında başlangıç aşamada şirket (Start-Up) kurulduğunu kaydeden Özdemir, ayrıca TÜBİTAK Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında değerlendirme sürecinde AGÜ'den iki akademisyenin de şirket kurmak için sırada beklediğini ifade etti.

Ayrıca girişimcilere de mentorluk hizmeti sunduklarını anlatan Özdemir, TÜBİTAK'ın mentor eğiticisi çağrısı kapsamında Ankara'da verilen eğitimlere katılmakta olduklarını, bu sayede başlangıç aşamasındaki şirketlere sertifikalı bir mentorluk hizmeti sağlayabileceklerini bildirdi.

Bugüne kadar bazı girişimcilere mentorluk hizmeti sağladıklarını dile getiren Özedemir, AGÜ'de öğrenim görmekte olan öğrencilere de girişimcilik ve inovasyon dersi verdiklerini anımsattı.

Özdemir, "Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü olarak girişimcilik ve inovasyon dersi veriyoruz. Bu dersi başarı ile tamamlayanların KOSGEB'den girişimcilik sertifikası alması ve KOSGEB desteklerinden yararlanmaları da mümkün" dedi.

Özdemir, Ar-Ge ve Yenilik Ofisi olarak AGÜ Akademi (Merkezi) aracılığıyla da bölgedeki girişimciliğin artmasına yönelik çeşitli eğitimler verdiklerine dikkati çekti.

Yatırımcıları bilinçlendirmek ve Türkiye'de yeni melek yatırımcılar çıkarmak için küresel yatırım eğitim seminerleri düzenleyen Melek Yatırımcılık ile de (Angel Labs) ilgilendiklerini belirten Özdemir, Kayseri'de Melek Yatırımcılık tarafından düzenlenen eğitime katıldıklarını söyledi.

Ar-Ge Ofisi, Kayseri'de TPE Bilgi ve Dokümantasyon Birimi

AGÜ Ar-Ge ve Yenilik Ofisi, aynı zamanda Türk Patent Enstitüsü'nün Bilgi ve Dokümantasyon Birimi olarak da Abdullah Gül Üniversitesi'nin akademisyen, araştırmacı ve öğrencilere fikri mülkiyet konusunda destek oluyor.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim