• BIST 111.032
  • Altın 174,588
  • Dolar 4,0640
  • Euro 4,9847
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 20 °C

ADÜ’nün ’Kendi Değerleri’ Sınırları Aşıyor

ADÜ’nün ’Kendi Değerleri’ Sınırları Aşıyor
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi akademik personelinin deneyimlerini paylaştığı "Kendi Değerlerimiz" adlı konferansların dördüncüsü Atatürk Kongre...

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi akademik personelinin deneyimlerini paylaştığı "Kendi Değerlerimiz" adlı konferansların dördüncüsü Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu'nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Ersin Karagözler, Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şakiroğlu ve Üniversitemiz Devlet Konservatuarı Öğretim Elemanlarının yer aldığı konferansa Üniversite Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, "Kendi Değerlerimiz" konferanslarının giderek yaygınlaştığını ve Üniversite dışından da ilgi gördüğünü söyleyerek, bu etkinliklerde Aydın'ın değerlerinin de yer alabileceğini ifade etti.

Açılış konuşmasından sonra sözü alan Devlet Konservatuarı Öğr. Gör. Umut Güngör, Konservatuar ve seslendirecekleri eserler hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı. Birbirinden farklı eserlerin seslendirildiği müzik dinletisi, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Öğr. Gör. Umut Güngör'ün ardından sunumunu yapan Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Ersin Karagözler, müzik ve şiirin değerlerin oluşmasındaki rolünü estetik bir dil ile anlattı. Bunun yanı sıra değerlerin nasıl oluştuğunu, değer ölçülerini ve insan davranışlarını belirleyen değerler hakkında konuştu. Değerleri, pusulaya benzeten Prof. Dr. Karagözler, "Değerlerin kazanımı, ailede başlar ve eğitim-öğretim süreci boyunca devam eder" dedi.

Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz ise kendisine kazandırılan değerleri anlattığı sunumunda, hangi değerler ile yetiştirildiğini anlattı. Prof. Dr. Evci Kiraz, İlkokuldan itibaren nerelerde öğrenim gördüğünü, meslek hayatı boyunca neler yaptığını, çalışma alanları ve aile bağları hakkında bilgiler verdi. Mesleği dışında yaptığı işlerden ve sosyal yaşantısından örnekler veren Prof. Dr. Evci Kiraz, bugüne kadar yaşadıklarının kendisine değerler kattığını ifade ederek "Şimdi ben değer katmaya çalışıyorum." dedi.

Televizyon programlarıyla adından söz ettiren Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şakiroğlu, televizyonu bırakıp Üniversitemize geldiği için çok mutlu olduğunu ifade etti. Yaklaşık 2000 öğrenciye ders verdiğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Şakiroğlu, "Ne kadar çok ders hazırlar, ne kadar çok bilim insanı olursanız, o kadar hayatı anlamaya çalışan bir bilimin içinde olursunuz." dedi.

Anlam yüklemenin, amaç edinmenin ve özgürce seçim yapmanın güçlü bir motivasyon kaynağı olduğunu da belirten Yrd. Doç. Dr. Şakiroğlu, bahşedilen bütün duyguların değerli olduğunu vurgulayarak, öfke yönetimi ile sorunların üstesinden gelinebileceğine işaret etti.

Konferansın ardından Rektör Bircan, konuşmacılara üniversiteye kattıkları değerden dolayı teşekkür ederek belgelerini ve çiçeklerini verdi.

ADÜ’nün ’Kendi Değerleri’ Sınırları Aşıyor

ADÜ’nün ’Kendi Değerleri’ Sınırları Aşıyor

ADÜ’nün ’Kendi Değerleri’ Sınırları Aşıyor

ADÜ’nün ’Kendi Değerleri’ Sınırları Aşıyor

ADÜ’nün ’Kendi Değerleri’ Sınırları Aşıyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim