• BIST 92.997
  • Altın 195,953
  • Dolar 4,7621
  • Euro 5,4993
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 30 °C

Aday Öğretmenlerden, Yeşilyurt Belediyesine Ziyaret

Aday Öğretmenlerden, Yeşilyurt Belediyesine Ziyaret
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şubat ayı atama döneminde Malatya'ya aranan aday öğretmenler, Yeşilyurt Belediyesini ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şubat ayı atama döneminde Malatya'ya aranan aday öğretmenler, Yeşilyurt Belediyesini ziyaret etti.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner tarafından ağırlanan öğretmenlere belediyenin hizmetleri ve projelerinin yanı sıra ilçenin sosyal ve kültürel yapısı ile eğitim durumu hakkında bilgi verildi. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara yeni atanan aday öğretmenleri, öğretmenlik mesleği, öğretmenlik uygulaması ve atandığı çevredeki kurumlar, kurum yöneticileri ve çevrenin sosyolojik kültürel özellikleri konusunda bilinçlendirmek ve öğretmen yeterlilikleri konusunda daha donanımlı hale getirmek amacıyla eğitim gezileri düzenleniyor. İlk kez uygulanan çalışma kapsamında aday öğretmenler atandıkları şehirler ve ilçelerdeki kurum, kuruluş ve belediyeleri ziyaretlerde bulunarak görev yaptıkları yerlerin sosyal, ekonomik, kültürel ve eğitimsel durumu hakkında gözlemlerde bulunuyor. Şubat ayı atama döneminde Malatya'ya atanan 573 öğretmenden il merkezi ve merkeze bağlı mahallelerde görev yapacak olan 30 aday öğretmeni okul dışı faaliyetleri kapsamında Yeşilyurt Belediyesini ziyaret etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner tarafından Yeşilyurt Belediyesinin MAŞTİ karşısındaki hizmet binasının toplantı salonunda misafir edilen aday öğretmenlere Yeşilyurt Belediyesinin hizmetleri, eğitim kurumlarıyla olan diyalogları, eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Öğretmenlerle sohbet eden Güner, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, genç öğretmenlere yeni başladıkları meslek yaşamlarında başarılar diledi. Yeşilyurt Belediyesinin eğitim alanında yaptığı hizmetler ve eğitim kurumlarıyla olan diyaloglar hakkında bilgi veren Güner, 2016 yılı içerisinde atanan aday öğretmenlerin öncelikle adaylık dönemini atlatarak öğretmenlik mesleğine tam anlamıyla başlayacaklarını belirtirken, öğretmenliğin sadece bir meslek olmadığını söyleyerek bu görevi en iyi şekilde yapmalarını istedi. Güner, "Aday öğretmen kardeşlerimize öncelikle belediyemize yaptıkları bu nazik ziyaretten ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Öğretmenlik sadece bir meslek değil bir hayat biçimidir, sizler çocuklarımıza yol açıyorsunuz yol gösteriyorsunuz. Böylesine kutsal bir mesleği tercih ettiğiniz için hepinizi yürekten kutluyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak bizim önceliğimiz her zaman eğitim olmuştur. İlçe Kaymakamlığı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte eğitim alanında çok önemli hizmetler yapmaktayız. Yeşilyurt Kitap Yurdu Projesiyle ülkemizin önde gelen yazarlarını okullarda öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizi yazmaya ve okumaya teşvik etmek adına bu yıl ikincisini düzenlediğimiz bu projemiz birçok belediyeye örnek teşkil etmiştir. Eğitim kurumlarıyla çok güzel iletişime ve diyaloğa sahibiz. Sizlerle de sürekli diyalog halinde olmak isteriz. İlimizdeki eğitim kalitesini ve başarısını daha yukarıya çekmek adına üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirmeye hazırız" diye konuştu.

Aday Öğretmenlerden, Yeşilyurt Belediyesine Ziyaret

Aday Öğretmenlerden, Yeşilyurt Belediyesine Ziyaret

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim