• BIST 106.843
  • Altın 142,689
  • Dolar 3,5367
  • Euro 4,1209
  • İstanbul 31 °C
  • Ankara 28 °C
  • İzmir 33 °C

Adana’da İl Kros Seçmeleri Yapıldı

Adana’da İl Kros Seçmeleri Yapıldı
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği "İl Kros Seçmeleri" yarışmaları Yaşar...

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği "İl Kros Seçmeleri" yarışmaları Yaşar Kemal Yürüyüş Parkuru'nda gerçekleştirildi.

Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, yarışmalara katılımın yüksek olduğunu, öğrencilerin birbirlerine üstünlük kurmak için büyük mücadele örneği sergilediklerini belirterek, organizasyon konusunda büyük destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbal" a teşekkür etti.

Yarışmada hedeflerinin, önce kendi ilçelerinde, daha sonra da il merkezinde en iyi sporcuları belirlemek olduğunu ifade eden Uğur, şöyle devam etti:

" Geçen haftalar içerisinde yapılan ilçeler arası kros yarışmalarında ilk 6'ya giren sporcularımızın tamamını bugün bir araya getirerek,minik ve yıldız kızlar ile erkekler kategorilerinde yaptığımız müsabakalarda,2001-2002 -2003-2004 doğumlular arasında başarılı olan ve ilk altıya kalan sporcularımızı İl karmasına hazırlayacağız. Yapılan seçmelerde istikbal vadeden sporcuların belirliyoruz. Amacımız, atletizm branşında altyapıya güçlendirerek milli takımlara yeni yetenekler kazandırmaktır."

Uğur, müsabaka sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tüm sporculara meyve suyu ikram edildi.

Bu arada, dereceye giren sporcuların madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Abdulkadir Ataşbak , Atletizm İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur,Ceyhan Spor İlçe Müdürü Eşref Gökalp,Pozantı Aşçı Bekirli Ortaokulu Müdürü Hilmi Şahin, Yüreğir Çakabey ortaokulu Müdürü Bayram Koçur verdiler.

Küçük Kızlar 2003-2004 doğumlu (1200 metre): Suna Bayhan (Ceyhan Kaymakam Gündür Kara Ortaokulu) birinci,Cemre Nur Yılmaz (Kozan 60. Yıl ortaokulu) ikinci, Ayşenur Elbol (Saimbeyli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu YİBO)üçüncü

Küçük Erkekler 2003-2004 doğumlu 1500 metre: Yavuzhan Karadoğaner (Tufanbeyli Ortaokulu) birinci, Doğan Çiçek (Sarıçam Evliya Çelebi Ortaokulu) ikinci, Mustafa Sağlam (Kozan Ortaokulu) üçüncü

Yıldız Kızlar 2001-2002 doğumlu 1500 metre: Mizgin Demir(Ceyhan İsmail Ayşe Önük Ortaokulu) birinci, Zehra Dündar (Ceyhan İsmail Ayşe Önük Ortaokulu) ikinci, Şule Yetkin (Pozantı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu YİBO) üçüncü

Yıldız Erkekler 22001-2002 doğumlu 2000 metre: Osman Gökçe ( Çukurova Elektrik Anonim Şirketi ÇEAŞ) birinci,Nuri Altuntaş (Saimbeyli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu YİBO) ikinci, Hüseyin Şenyiğit (Saimbeyli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu YİBO) üçüncü

Adana’da İl Kros Seçmeleri Yapıldı

Adana’da İl Kros Seçmeleri Yapıldı

Adana’da İl Kros Seçmeleri Yapıldı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim