• BIST 94.437
  • Altın 194,212
  • Dolar 4,7621
  • Euro 5,5066
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 27 °C

Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten Oldu

Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten Oldu
Adana Tabip Odası'nın çarşaf listeyle gidilen seçimleri sonucunda Etkin Demokrat Hekimler Grubu'nun başkan adayı Doç.

Adana Tabip Odası'nın çarşaf listeyle gidilen seçimleri sonucunda Etkin Demokrat Hekimler Grubu'nun başkan adayı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten 836 oy alarak seçimin galibi oldu.

Bin 254 oyun kullanıldığı ve 23'ünün geçersiz sayıldığı seçimlerde, Sinerji Grubu'nun başkan adayı Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz 402 oy aldı.

Yönetim Kurulu, TTB Delegasyon, Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu listesindeki aday listesinin tamamını aldıkları için mutlu olduklarını ifade eden Doç. Dr. Ali İhsan Ökten yaptığı açıklamada, "Bu seçimi bizim almamız ve katılımın yüksek olması bizleri çok sevindirdi. Biz Etkin Demokrat Hekimler Grubu gibi diğer liste Sinerji Grubundaki arkadaşlar da oldukça yoğun çalıştı. Seçimler bir hizmet yarışıdır. Centilmence yapılan bir yarış oldu. Tüm kurullardaki adaylarımız ile seçimi kazanmamız oldukça sevindirici ancak diğer aday arkadaşlar üzülmesinler Tabip Odası tüm hekimlerimizindir. Biz onlarla da birlikte çalışacağız. Asla ötekileştirme gibi bir düşüncemiz yok. Çünkü onlar da bizim gibi hekim ve aynı zamanda yol arkadaşlarımızdır. Ömrümüzü birlikte geçireceğiz. Bu seçim vesilesiyle yan yana can cana çalıştık, birbirimize ne kadar yakın olduğumuzu gördük. Genel kurul ve seçimimiz süresince çalışan ve bizlere destek veren tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Bugünden sonra da, daha önceki yıllarda olduğu gibi Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) ilkeleri doğrultusunda hekim sorunlarına çözüm bulmaya çalışacağız. Hekim sorunlarını dile getireceğiz. Tüm uğraşımız yine hekimler olacaktır" dedi.

Seçim sonucunun belli olmasının ardından Sinerji Grubu'nun başkan adayı Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, başta Doç. Dr. Ali İhsan Ökten olmak üzre seçimi kazanan tüm hekimleri tebrik ederek başarı dileğinde bulundu.

Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Prof. Dr. Ahmet Hilal, Dr. A. Erhan Özeren, Uzm. Dr. Ferat Erol, Dr. Hakan Şen, Uzm. Dr. Selahattin Menteş, Uzm. Dr. Zehra Filiz Gündoğan Turan'dan oluşan Adana Tabip Odası'nın yeni yönetimi önümüzdeki günlerde mazbatasını alıp, görevini sürdürecek.

Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten Oldu

Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten Oldu

Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten Oldu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim