• BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 16 °C

Açılmış: “Sağlıkta Kalitelendirme Çok Önemli"

Açılmış: “Sağlıkta Kalitelendirme Çok Önemli"
GNC Belgelendirme ve Danışmalık Firması Genel Müdürü Gonca Evrim Açılmış, kalite belgelendirme çalışmalarını tamamlayan işletmelerde hata riskinin...

GNC Belgelendirme ve Danışmalık Firması Genel Müdürü Gonca Evrim Açılmış, kalite belgelendirme çalışmalarını tamamlayan işletmelerde hata riskinin neredeyse sıfıra düşürdüğünü söyledi. Açılmış, özellikle sağlık kuruluşlarında hastalar ve çalışanlar açısından kalitelendirme sistemin çok önemli olduğunu söyledi.

İzmir'in Kahramanlar semtindeki Ege Onkoloji Radyoterapi Merkezi,'nde süren kalite eğitimleri üçüncü ayını tamamladı. Kalite süreci hakkında bilgi veren GNC Belgelendirme ve Danışmalık Firması Genel Müdürü Gonca Evrim Açılmış, "ISO 9001, 2008, ISO 14001- 2005, OHSAS 18001-10002 bunlarda baş denetçiyim. ISO 9001-2008 kalite yönetim sistemi ve standartlarını işletme ve hizmet alan hastalar açısından değerlendirdi. ISO 9001- 2008 Belgelendirme sistemlerinin kurulduğu işletmelerin "hata oluşmadan önleme" prensibine göre çalışmaya başladığını anlatan Açılmış, "ISO 14001, çevre yönetim sistemidir. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde çevre, insan ve doğaya zarar vermeyecek şekilde atıkların işletmeden atılmasının sistematik bir şekilde yapılmasını ön görür. Buna uygun bir sistem kurulur. OHSAS 18001, iş sağlığı ve işçi güvenliği standardıdır. Türkiye'de şu an 6331 sayılı yasa uygulanmaktadır. Bunu da yine Avrupa Birliği Dünya Standartlar Örgütü yayınlamıştır. ISO 10002, müşteri memnuniyeti standardıdır. Bu standartların her biri başka konuları işlediği için bu standartlarla ilgili belge almış firmaların bu standartlara uygun olduğunu, belli bir kaliteyi yakalamış olduklarını ifade eder" dedi.

"HASTALARIN GÖRMEDİĞİ ALANLARDA DENTİM SAĞLIYORUZ"

Ege Onkoloji Radyoterapi Merkezi'ndeki kalite süreci hakkında bilgi veren Açılmış, "Özellikle hizmet sektöründe belgelendirmenin uygulanması çok daha önemlidir. Bu süreçte hastaların görmediği alanlarda denetim yapıyoruz. Tıbbi cihazların güvenirliliğini sağlıyoruz. Artık bu merkezler hasta ve yakınlarının daha güvenle gelebilecekleri yerler haline geliyor. Yaptığımız çalışmalarda sağlık personelini de sağlık kontrollerinden geçiriyoruz" diye konuştu.

"EĞİTİMLERE BAŞLADIK"

Ege Özel Onkoloji Radyoterapi Merkezi Genel Koordinatörü Füsun Gökçe, belgelendirme çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "Eğitimlerimize de başladık. Biz zaten kaliteli bir sağlık hizmeti verdiğimize inanıyoruz. Sadece bunu belgelemek ve insanlara bunu daha net bir şekilde göstermek için almak istedik" şeklinde konuştu. Merkezin Genel Müdürü Mustafa Gökçe ise hem hastalar hem de çalışanları açısından önemli olan kalite sürecini titizlikle yürüttüklerini söyledi. Eş Genel Müdür Tuncay Gökçe ise eğitim ve çalışmalarının hizmet kalitelerini bir kat daha artıracağını söyledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim