• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 15 °C

AB Projesi Adım Adım İlerliyor

AB Projesi Adım Adım İlerliyor
Ordu'nun Fatsa ilçesinde Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yürütülen, "Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum" projesi kapsamında,...

Ordu'nun Fatsa ilçesinde Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yürütülen, "Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum" projesi kapsamında, projenin uygulama faaliyetlerinden biri olan "300 Öğrencinin Velilerine Yönelik Aile Ziyareti " faaliyeti kapsamında, şu ana kadar 100'e yakın öğrencinin ailelerine yönelik ziyaret gerçekleştirildiği bildirildi.

Proje Koordinatörü Cemal Şahin, veli ziyaretleriyle ilgili yaptığı açıklamada "'Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum" projesi "Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması" hibe programı kapsamında okulumuzda uygulanmaktadır. Biz bu projeyle, okulumuzda özellikle kız çocuklarının okula devam oranlarını artırmayı, öğrencilerin okula devam etme motivasyonlarını artırmayı hedeflemekteyiz. Bu anlamda projemizin uygulama faaliyetlerinden biri olan 300 veliye yönelik aile ziyaretleri gerçekleştirmekteyiz. Bu ziyaretler esnasında, velilere projemiz hakkında bilgi veriyoruz. Velilerin çocuklarının devamsızlık sebeplerini irdeliyor ve bunun önüne geçebilmek için neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Ayrıca Mayıs ayında yapmayı planladığımız ailelere yönelik seminerlere katılıp katılamayacaklarını soruyoruz. Öğrencilerin okula devam etme noktasında aileleri bilinçlendirmeye ve farkındalıklarını artırmaya çalışıyoruz. Toplamda 300 aileye ulaşmayı planlıyoruz. Şu ana kadar 100 civarında aileye ulaşıldı. Bunun için proje kapsamında 75 günlüğüne bir araç kiralandı. Amacımız bütün ailelere ulaşabilmek. Ancak hem projenin yoğunluğu, hem de bölgemizin coğrafi yapısı düşünüldüğünde bu pek mümkün görünmüyor. Ama 300 aile hedefini de aşmayı planlıyoruz. Ziyaretlerde ailelere Aile Ziyaret Formunu doldurtuyoruz. Ailelere proje kapsamında açtığımız YGS-LYS kursundan, Çanakkale gezisinden, okula yaptığımız tadilat ve tefrişattan bahsediyoruz. Onların okul ve öğrencileri ile ilgili görüş ve önerilerini dinliyoruz. Her şey öğrencilerimizin mutlu olması, okullarına daha istekli gelmesi, kendilerini hem akademik anlamda geleceğe hazırlamaları, hem de hayata bakış açılarını genişletmeleri amacıyla yapılmaktadır" dedi.

AB Projesi Adım Adım İlerliyor

AB Projesi Adım Adım İlerliyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim